vlam: symbool van hoop

PINKSTEREN

We vieren dan hoe de leerlingen van Jezus be-geest-erd werden en van bange wezels veranderden in vurige getuigen van Jezus en van zijn Blijde Boodschap. Tot dan toe hadden de apostelen zich verschanst in een bovenzaal, bang als ze waren om hetzelfde lot als Jezus te ondergaan. Hun verhaal kun je lezen in het Bijbelboek Handelingen van de Apostelen. Hun situatie lijkt wel een beetje op die van ons nu. Net als de apostelen toen, zitten ook wij binnen. Net als zij zijn ook velen onder ons angstig. Zij waren bang voor de Romeinen, voor de religieuze leiders, voor het volk. Wij zijn bang voor besmetting. Maar net als bij hen leeft ook bij ons een diep verlangen om weer naar buiten te komen. Wij zullen met Pinksteren de deuren nog niet letterlijk mogen opengooien, maar de Geest laat zich niet afschrikken door een virus. Als we ons voor Hem openstellen, kan Hij ook ons hier en nu be-geest-eren en ons krachtig en vurig maken in ons leerling-zijn van Jezus. Laten we ons met elkaar verbinden en zo samen het Pinksterfeest vieren. Enkele voorstellen: -Pinksteren is het feest van het vuur, van de geestdrift. We willen dit vuur uitdragen, laten zien. Steek daarom een kaars aan en zet die voor je raam. -Bij deze brief vind je ook een afbeelding van een vlam, symbool van hoop, van kracht. Schrijf daarin een antwoord op de vraag “Waar droom je van als je terug uit je kot mag?”. Je kan de vlam thuis voor je raam hangen, al dan niet met het antwoord op de hierboven geformuleerde vraag of ingekleurd door jou of je (klein)kinderen. Maak er eventueel een foto van en stuur die naar ons mailadres: pe.sara.abraham@gmail.com. We plaatsen de foto´s dan op de website van de pastorale eenheid. -Maak alleen, met twee of met je gezin een fietstocht die je bezinnend zal leiden langs de verschillende geloofskernen van onze pastorale eenheid. Je vindt de wegbeschrijving op onze website www.saraenabraham.be vanaf 22 mei. Je kan ze ook opvragen via onze mail pe.sara.abraham@gmail.com. Of kijk voor vertrek even aan de kerkdeur van jouw gemeenschap. Daar zal ze ook worden opgehangen. We hopen op prachtig weer! Foto´s van je tocht zijn welkom op ons mailadres.